Event Leaders Listing

Rodeo counts include Finals


BULL RIDING
Place Member Name City Points Rodeos
1. COLTON PIETSCH EL CAMPO, TX 25.00 2
JR BOYS BREAKAWAY
Place Member Name City Points Rodeos
1. ZANE STARNS PORT LAVACA, TX 46.00 2
2. TY ALLEN HALLETSVILLE, TX 43.00 2
3. TANNER JAMES-GONZALES KERRVILLE, TX 40.00 2
4. CORT BOYD CENTERVILLE, TX 25.00 2
5. TREVOR CURRY RICHMOND, TX 25.00 2
6. BLAINE BURLESON WALLER, TX 23.00 2
7. JOSEPH VILLAREAL JOURDANTON, TX 22.00 2
8. KADE NETTLES SMITHVILLE, TX 21.00 2
9. LOGAN CURRY RICHMOND, TX 19.00 2
10. HEATH HARKINS BEEVILLE, TX 18.00 1
11. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 17.00 1
JR CLOVERLEAF
Place Member Name City Points Rodeos
1. KAITLYN TORRES ALICE, TX 47.00 2
2. KHOLE COLLINS CIBOLO, TX 40.00 2
3. BLAIR RALSTON CUERO, TX 40.00 2
4. HADLEY HERNDON WALLER, TX 39.00 2
5. MADYSON MANSEL BRYAN, TX 38.00 2
6. MATTIE SMITH FRUITVALE, TX 37.00 2
7. SAMMI HUBERT EL CAMPO, TX 36.00 2
8. WHITLEY WILLIAMS SANDIA, TX 33.00 2
9. KORI BIGBEE WAELDER, TX 32.00 2
10. KACEY BASS BRENHAM, TX 32.00 2
11. AUDREY THIBODEAUX SHINER, TX 28.50 2
12. JOSEY JAMES BULVERDE, TX 28.00 2
13. KELSEY HARMS BOERNE, TX 24.00 2
14. MALLORY VAN DER WEIDE SPRING BRANCH, TX 20.00 1
15. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 19.00 1
16. NATALIE OHRT VICTORIA, TX 17.00 1
17. CARSYN WOODS ALICE, TX 16.00 2
18. SHAE RIOS CUERO, TX 15.00 2
19. EMMA SETTLES SAN ANTONIO, TX 14.00 2
20. ADALYN STOLL CUERO, TX 13.50 2
21. JACQUELINE HARKINS BEEVILLE, TX 12.00 1
22. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 12.00 2
23. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 11.00 1
24. CALLIE KOHLENBERG NEW BRAUNFELS, TX 10.00 1
25. EMILY WOMACK SAN ANTONIO, TX 9.00 2
26. KATIE BLACKBURN SAN ANTONIO, TX 9.00 1
27. TAWNI SHELTON GONZALES, TX 6.00 2
28. SIENNA RIOS CUERO, TX 5.00 1
29. TATUM VILLARREAL TIVOLI, TX 3.00 1
30. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 2.00 1
31. MADISON MARTIN BULVERDE, TX 2.00 2
JR FIGURE 8
Place Member Name City Points Rodeos
1. AUDREY THIBODEAUX SHINER, TX 50.00 2
2. MATTIE SMITH FRUITVALE, TX 47.00 2
3. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 42.00 2
4. CARSYN WOODS ALICE, TX 41.00 2
5. KAITLYN TORRES ALICE, TX 36.00 2
6. LOGAN CURRY RICHMOND, TX 31.00 2
7. KELSEY HARMS BOERNE, TX 29.00 2
8. BLAIR RALSTON CUERO, TX 29.00 2
9. TY ALLEN HALLETSVILLE, TX 25.00 2
10. ADALYN STOLL CUERO, TX 24.00 2
11. NATALIE OHRT VICTORIA, TX 23.00 1
12. MADYSON MANSEL BRYAN, TX 21.00 2
13. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 20.00 1
14. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 17.00 1
15. CALLIE KOHLENBERG NEW BRAUNFELS, TX 17.00 1
16. HEATH HARKINS BEEVILLE, TX 16.00 1
17. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 15.00 1
18. JACQUELINE HARKINS BEEVILLE, TX 14.00 1
19. KATIE BLACKBURN SAN ANTONIO, TX 11.00 1
20. TATUM VILLARREAL TIVOLI, TX 9.00 1
JR GIRLS BREAKAWAY
Place Member Name City Points Rodeos
1. KAITLYN TORRES ALICE, TX 45.50 2
2. AUDREY THIBODEAUX SHINER, TX 40.00 2
3. SAMMI HUBERT EL CAMPO, TX 25.00 2
4. JOSEY JAMES BULVERDE, TX 25.00 2
5. JAZ TOMLINSON SEALY, TX 24.00 2
6. KYLIE REININGER SEGUIN, TX 24.00 2
7. HADLEY HERNDON WALLER, TX 22.50 2
8. MALLORIE FEWELL CASTROVILLE, TX 22.00 2
9. KELSIE REININGER SEGUIN, TX 21.00 2
10. CONLEY HARRIS POTH, TX 20.00 1
11. MADISON MARTIN BULVERDE, TX 20.00 2
JR GOAT TYING
Place Member Name City Points Rodeos
1. CARSYN WOODS ALICE, TX 50.00 2
2. SAMMI HUBERT EL CAMPO, TX 47.00 2
3. MATTIE SMITH FRUITVALE, TX 45.00 2
4. JAZ TOMLINSON SEALY, TX 43.00 2
5. TAWNI SHELTON GONZALES, TX 42.00 2
6. HADLEY HERNDON WALLER, TX 37.00 2
7. KAITLYN TORRES ALICE, TX 34.00 2
8. KHOLE COLLINS CIBOLO, TX 33.00 2
9. NAIA FOLMER LA VERNIA, TX 29.00 2
10. AUDREY THIBODEAUX SHINER, TX 28.00 2
11. BLAIR RALSTON CUERO, TX 26.00 2
12. SHAE RIOS CUERO, TX 25.00 2
13. NATALIE OHRT VICTORIA, TX 21.00 1
14. KELSIE REININGER SEGUIN, TX 21.00 2
15. MADYSON MANSEL BRYAN, TX 21.00 2
16. KYLIE REININGER SEGUIN, TX 19.00 2
17. CONLEY HARRIS POTH, TX 19.00 1
18. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 17.00 2
19. KINLEY SHOOK NEEDVILLE, TX 15.00 1
20. SIENNA RIOS CUERO, TX 14.00 1
21. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 12.00 1
22. CALLIE KOHLENBERG NEW BRAUNFELS, TX 9.00 1
23. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 7.00 1
JR POLES
Place Member Name City Points Rodeos
1. WHITLEY WILLIAMS SANDIA, TX 49.00 2
2. MATTIE SMITH FRUITVALE, TX 49.00 2
3. KHOLE COLLINS CIBOLO, TX 45.00 2
4. KAITLYN TORRES ALICE, TX 40.00 2
5. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 39.00 2
6. AUDREY THIBODEAUX SHINER, TX 38.00 2
7. JOSEY JAMES BULVERDE, TX 37.00 2
8. LOGAN CURRY RICHMOND, TX 35.00 2
9. KACEY BASS BRENHAM, TX 32.00 2
10. TAWNI SHELTON GONZALES, TX 29.00 2
11. CARSYN WOODS ALICE, TX 25.00 2
12. HEATH HARKINS BEEVILLE, TX 21.00 1
13. MADISON MARTIN BULVERDE, TX 20.00 2
14. BLAIR RALSTON CUERO, TX 20.00 2
15. KELSEY HARMS BOERNE, TX 19.00 2
16. NATALIE OHRT VICTORIA, TX 14.00 1
17. MADYSON MANSEL BRYAN, TX 14.00 2
18. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 13.00 1
19. TY ALLEN HALLETSVILLE, TX 13.00 2
20. ADALYN STOLL CUERO, TX 12.00 2
21. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 11.00 1
22. JACQUELINE HARKINS BEEVILLE, TX 10.00 1
23. HADLEY HERNDON WALLER, TX 8.00 2
24. EMMA SETTLES SAN ANTONIO, TX 6.00 2
25. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 5.00 1
26. MADISON MEYER MEYERSVILLE, TX 1.00 1
JR RIBBON ROPING (Roper)
Place Member Name City Points Rodeos
1. TEXAS TOWNSEND ATASCOSA, TX 43.50 2
2. BLAINE BURLESON WALLER, TX 42.00 2
3. TREVOR CURRY RICHMOND, TX 41.00 2
4. CARSON SONNIER BOLING, TX 25.00 1
5. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 25.00 1
6. TANNER JAMES-GONZALES KERRVILLE, TX 24.00 2
7. CORT BOYD CENTERVILLE, TX 24.00 2
8. JOSEPH VILLAREAL JOURDANTON, TX 23.00 2
9. HEATH HARKINS BEEVILLE, TX 22.50 1
10. CLARK KIBBY BASTROP, TX 19.00 2
11. BARRETT SHELTON GONZALES, TX 19.00 1
12. ZANE STARNS PORT LAVACA, TX 18.00 2
JR RIBBON ROPING (Runner)
Place Member Name City Points Rodeos
1. KAITLYN TORRES ALICE, TX 43.00 2
2. HADLEY HERNDON WALLER, TX 41.00 2
3. KACEY BASS BRENHAM, TX 25.00 2
4. SAMMI HUBERT EL CAMPO, TX 24.00 2
5. JOSEY JAMES BULVERDE, TX 24.00 2
6. KELSIE REININGER SEGUIN, TX 23.00 2
7. KINLEY SHOOK NEEDVILLE, TX 22.50 1
8. ADALYN STOLL CUERO, TX 22.50 2
9. KYLIE REININGER SEGUIN, TX 22.00 2
10. MATTIE SMITH FRUITVALE, TX 21.00 2
11. BAILEY IVEY RIVIERA, TX 20.00 2
12. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 19.00 2
13. CARSYN WOODS ALICE, TX 19.00 2
14. TAWNI SHELTON GONZALES, TX 17.00 2
JR STEER RIDING
Place Member Name City Points Rodeos
1. TANNER JAMES-GONZALES KERRVILLE, TX 48.00 2
2. BRAYDEN CAYCE BUDA, TX 48.00 2
3. TREVOR CURRY RICHMOND, TX 25.00 2
JR TIEDOWN
Place Member Name City Points Rodeos
1. BLAINE BURLESON WALLER, TX 48.00 2
2. ZANE STARNS PORT LAVACA, TX 48.00 2
3. TEXAS TOWNSEND ATASCOSA, TX 40.00 2
4. CARSON SONNIER BOLING, TX 25.00 1
5. TANNER JAMES-GONZALES KERRVILLE, TX 23.00 2
6. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 22.00 1
7. JOSEPH VILLAREAL JOURDANTON, TX 22.00 2
8. TY ALLEN HALLETSVILLE, TX 21.00 2
9. TREVOR CURRY RICHMOND, TX 20.00 2
10. CLARK KIBBY BASTROP, TX 20.00 2
SR CLOVERLEAF
Place Member Name City Points Rodeos
1. AMY OHRT VICTORIA, TX 50.00 2
2. BAYLEE BURLESON WALLER, TX 47.00 2
3. JAKELYN PRIMROSE EAGLE LAKE, TX 45.00 2
4. KAYLEE WES BURNETTE FLORESVILLE, TX 44.00 2
5. ALISSA FLORES LAREDO, TX 40.00 2
6. KATE KIBBY BASTROP, TX 38.00 2
7. ALLISON WAGNER WIMBERLEY, TX 37.50 2
8. SHELBY BRENT LA PORTE, TX 36.50 2
9. HARLEE FOLEY MAGNOLIA, TX 32.00 2
10. KAMRYN SAEGERT BASTROP, TX 31.00 2
11. AMANDA SMITH PEARLAND, TX 26.00 2
12. KALI STOKES BULVERDE, TX 26.00 2
13. KAYLIE GARZA MARION, TX 23.00 2
14. SADIE THIBODEAUX SHINER, TX 22.00 1
15. PEYTON STONE HARWOOD, TX 22.00 2
16. MADELINE ENGLAND COLLEGE STATION, TX 17.00 2
17. EMMA ENGLAND COLLEGE STATION, TX 16.00 2
18. MAKENNA SHOOK NEEDVILLE, TX 15.00 1
19. KAYLEE WENTZEL HOCKLEY, TX 13.00 2
20. DAVAN GALINSKI HUNGERFORD, TX 12.00 1
21. HADLEY HARRIS POTH, TX 10.00 1
22. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 9.00 1
23. KATELYNN MILLER SEGUIN, TX 7.00 2
SR GIRLS BREAKAWAY
Place Member Name City Points Rodeos
1. JAKELYN PRIMROSE EAGLE LAKE, TX 49.00 2
2. AMY OHRT VICTORIA, TX 48.00 2
3. KAYLIE GARZA MARION, TX 42.00 2
4. KALI STOKES BULVERDE, TX 41.00 2
5. ELISABETH MOON MISSOURI CITY, TX 24.00 2
6. SADIE THIBODEAUX SHINER, TX 23.00 1
7. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 22.00 1
8. LAUREN STONE HARWOOD, TX 20.00 2
SR GOAT TYING
Place Member Name City Points Rodeos
1. KAYLIE GARZA MARION, TX 50.00 2
2. AMY OHRT VICTORIA, TX 43.00 2
3. JAKELYN PRIMROSE EAGLE LAKE, TX 42.00 2
4. PEYTON STONE HARWOOD, TX 42.00 2
5. ELISABETH MOON MISSOURI CITY, TX 41.00 2
6. LAUREN STONE HARWOOD, TX 33.00 2
7. MAKENNA SHOOK NEEDVILLE, TX 24.00 1
8. KERA LAMB SEALY, TX 23.00 1
9. KAKI SEAY EAST BERNARD, TX 21.00 1
10. SADIE THIBODEAUX SHINER, TX 20.00 1
11. BRADI FREEMAN EAGLE LAKE, TX 20.00 1
12. KALI STOKES BULVERDE, TX 18.00 2
13. KAYLEE WES BURNETTE FLORESVILLE, TX 17.00 2
14. KATE KIBBY BASTROP, TX 16.00 2
SR POLES
Place Member Name City Points Rodeos
1. KAYLIE GARZA MARION, TX 45.00 2
2. KAYLEE WENTZEL HOCKLEY, TX 40.00 2
3. SHELBY BRENT LA PORTE, TX 39.00 2
4. AMY OHRT VICTORIA, TX 38.00 2
5. HARLEE FOLEY MAGNOLIA, TX 37.00 2
6. KAMRYN SAEGERT BASTROP, TX 37.00 2
7. KAYLEE WES BURNETTE FLORESVILLE, TX 33.00 2
8. AMANDA SMITH PEARLAND, TX 31.00 2
9. KATELYNN MILLER SEGUIN, TX 31.00 2
10. ALLISON WAGNER WIMBERLEY, TX 30.00 2
11. KATE KIBBY BASTROP, TX 29.00 2
12. KALI STOKES BULVERDE, TX 29.00 2
13. BAYLEE BURLESON WALLER, TX 26.00 2
14. SADIE THIBODEAUX SHINER, TX 24.00 1
15. EMMA ENGLAND COLLEGE STATION, TX 23.00 2
16. DAVAN GALINSKI HUNGERFORD, TX 23.00 1
17. MADELINE ENGLAND COLLEGE STATION, TX 22.00 2
18. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 22.00 1
SR RIBBON ROPING (Roper)
Place Member Name City Points Rodeos
1. BRAXTON BARANOWSKI YOAKUM, TX 48.00 2
2. GARRETT MARR VICTORIA, TX 44.50 2
3. CADE MUEGGE EDNA, TX 40.00 2
4. TRES MENDIETTA RIVIERA, TX 25.00 2
5. GUY RAASCH SWEENY, TX 24.00 1
6. COLIN FOX MANVEL, TX 22.00 1
7. DUGAN CHANDLER VICTORIA, TX 21.50 1
8. CLINT OHRT VICTORIA, TX 21.00 2
9. SOUTHERN BASS WIMBERLEY, TX 20.00 2
10. GARRETT CURRY RICHMOND, TX 19.50 2
11. SETH MIGURA HALLETTSVILLE, TX 19.50 1
12. KYLER OHRT VICTORIA, TX 19.00 1
13. CAMERON SUEHS CALDWELL, TX 18.00 1
14. TYLER EHLINGER MANVEL, TX 18.00 2
15. TRES CANALES PORT LAVACA, TX 17.00 2
SR RIBBON ROPING (Runner)
Place Member Name City Points Rodeos
1. JAKELYN PRIMROSE EAGLE LAKE, TX 49.00 2
2. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 45.50 2
3. KAYLIE GARZA MARION, TX 43.50 2
4. SADIE THIBODEAUX SHINER, TX 25.00 1
5. MAKENNA SHOOK NEEDVILLE, TX 24.00 1
6. AMY OHRT VICTORIA, TX 22.00 2
SR TIEDOWN
Place Member Name City Points Rodeos
1. TYLER EHLINGER MANVEL, TX 45.00 2
2. CLINT OHRT VICTORIA, TX 42.00 2
3. TRES MENDIETTA RIVIERA, TX 41.00 2
4. CADE MUEGGE EDNA, TX 40.00 2
5. SOUTHERN BASS WIMBERLEY, TX 40.00 2
6. COLIN FOX MANVEL, TX 24.00 1
7. CAMERON SUEHS CALDWELL, TX 23.00 1
8. CHASE HARVEY SEGUIN, TX 22.00 2
9. DUGAN CHANDLER VICTORIA, TX 21.00 1
10. BRAXTON BARANOWSKI YOAKUM, TX 21.00 2
11. GUY RAASCH SWEENY, TX 20.00 1
12. GARRETT MARR VICTORIA, TX 19.00 2
13. GARRETT CURRY RICHMOND, TX 19.00 2
14. TRES CANALES PORT LAVACA, TX 17.00 2
STEER WRESTLING
Place Member Name City Points Rodeos
1. GARRETT CURRY RICHMOND, TX 48.00 2
2. TRACE HARRIS POTH, TX 46.00 2
3. COLIN FOX MANVEL, TX 25.00 1
4. TRES MENDIETTA RIVIERA, TX 24.00 2
SUB JR BKY
Place Member Name City Points Rodeos
1. PETE SCARMARDO CALDWELL, TX 25.00 2
2. NATILEIGH MEYER TILDEN, TX 24.00 2
SUB JR FIGURE 8
Place Member Name City Points Rodeos
1. PETE SCARMARDO CALDWELL, TX 49.00 2
2. RYAN FARRELL BOERNE, TX 49.00 2
3. BLAKE WEEKLEY BOERNE, TX 43.00 2
4. CHARLIE RAYE SOHRT MANVEL, TX 43.00 2
5. KATIE CLEMENTS HUNTSVILLE, TX 41.00 2
6. GIULIANA SCARMARDO CALDWELL, TX 39.00 2
7. DANIELLA SALYER SEGUIN, TX 33.00 2
8. NATILEIGH MEYER TILDEN, TX 22.00 2
9. ALYSON RAUSCHUBER SEGUIN, TX 21.00 2
10. MADELYN VILLARREAL TIVOLI, TX 19.00 1
11. PAISLEE TUTTLE WOODSBORO, TX 18.00 2
12. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 17.00 1
13. CLAYE KENNEY SWEENY, TX 15.00 1
SUB JR POLES
Place Member Name City Points Rodeos
1. RYAN FARRELL BOERNE, TX 47.00 2
2. CHARLIE RAYE SOHRT MANVEL, TX 47.00 2
3. PETE SCARMARDO CALDWELL, TX 43.00 2
4. NAIA FOLMER LA VERNIA, TX 41.00 2
5. ALYSON RAUSCHUBER SEGUIN, TX 41.00 2
6. KATIE CLEMENTS HUNTSVILLE, TX 40.00 2
7. NATILEIGH MEYER TILDEN, TX 35.00 2
8. DANIELLA SALYER SEGUIN, TX 31.00 2
9. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 22.00 1
10. PRESLEY BASS BRENHAM, TX 21.00 2
11. PAISLEE TUTTLE WOODSBORO, TX 20.00 2
12. GIULIANA SCARMARDO CALDWELL, TX 19.00 2
13. BLAKE WEEKLEY BOERNE, TX 18.00 2
SUB-JR CLOVERLEAF
Place Member Name City Points Rodeos
1. BLAKE WEEKLEY BOERNE, TX 50.00 2
2. PETE SCARMARDO CALDWELL, TX 47.00 2
3. NAIA FOLMER LA VERNIA, TX 47.00 2
4. RYAN FARRELL BOERNE, TX 43.00 2
5. NATILEIGH MEYER TILDEN, TX 39.00 2
6. CHARLIE RAYE SOHRT MANVEL, TX 38.00 2
7. ALYSON RAUSCHUBER SEGUIN, TX 37.00 2
8. PRESLEY BASS BRENHAM, TX 34.00 2
9. KATIE CLEMENTS HUNTSVILLE, TX 33.00 2
10. PAISLEE TUTTLE WOODSBORO, TX 32.00 2
11. DANIELLA SALYER SEGUIN, TX 28.00 2
12. GIULIANA SCARMARDO CALDWELL, TX 20.00 2
13. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 19.00 1
14. CLAYE KENNEY SWEENY, TX 12.00 1
TEAM ROPING (Header)
Place Member Name City Points Rodeos
1. KAITLYN TORRES ALICE, TX 92.00 2
2. TYLER EHLINGER MANVEL, TX 45.00 2
3. CADE MUEGGE EDNA, TX 42.00 2
4. JOSEPH VILLAREAL JOURDANTON, TX 38.00 2
5. KROSS KELSO NEW BRAUNFELS, TX 36.00 2
6. TY ALLEN HALLETSVILLE, TX 36.00 2
7. CARSON SONNIER BOLING, TX 25.00 1
8. AMY OHRT VICTORIA, TX 24.00 2
9. RAUDY HARLAN MOORE, TX 20.00 2
10. JORDAN GARCIA FREER, TX 16.00 2
TEAM ROPING (Heeler)
Place Member Name City Points Rodeos
1. LUKE MCDUFFIE HOCKLEY, TX 81.00 2
2. BUCK GARZA GONZALES, TX 48.00 2
3. KYLER OHRT VICTORIA, TX 46.00 1
4. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 43.00 2
5. KASE KELSO SEGUIN, TX 35.00 2
6. CLINT OHRT VICTORIA, TX 23.00 2
7. CORT BOYD CENTERVILLE, TX 22.00 2
8. COLIN FOX MANVEL, TX 21.00 1
9. JOSEPH BROWN JOURDANTON, TX 20.00 2
10. TRES MENDIETTA RIVIERA, TX 19.00 2
11. KAYLIE GARZA MARION, TX 18.00 2
12. CALEB GARCIA FREER, TX 16.00 2